Rankåsstafetten

Telefon
0504-18260

E-post
kfn@tibro.se

Besöksadress
Gymnasiegatan 29, 543 32 Tibro

Öppettider
Besökare hänvisas till Biblioteket följande tider:
Måndag- torsdag kl. 10.00-16.00
Fredag kl. 10.00-14.00

Postadress
Tibro kommun, Kultur & Fritid, Gymnasiegatan 29, 543 32 Tibro

Rankåsstafetten är en stafett som anordnas varje år.

Resultat Rankåsstafetten 2019

Placering Lagnr Lagnamn Antal varv Sista stämplingstid
1 48 Billingen X-trail SportsClub 24 20:05:32
2 38 Istrums SK friidrott 2 23 20:05:06
3 52 Skogslöparna 22 20:00:56
4 8 T3 Tough Team 1 22 20:02:52
5 25 Tibro IK Team 04 22 20:03:43
6 53 Tibro City Släckers 22 20:06:07
7 35 Klarz Raketer 21 20:00:52
8 12 Tibro KK 1 20 20:01:23
9 13 Tibro KK 2 20 20:03:12
10 30 Lejonen 21 20:06:43
11 46 It’s Rigged 20 20:07:30
12 37 Istrums SK friidrott 1 20 20:08:09
13 14 Tibro KK 3 19 20:03:26
14 29 Björnarna 19 20:03:31
15 32 Skövde IK 19 20:03:41
16 27 Hörnebo SK F04 2 19 20:05:11
17 31 Pandorna 19 20:08:45
18 45 The Giggles 18 20:02:20
19 39 UNIGHT 100% 18 20:03:34
20 11 Team Släkten är Värst 18 20:03:46
21 36 HSK 07 18 20:03:50
22 1 Fagersannas fotbollstjejer 18 20:04:01
23 33 Tibro AIK Friidrott 18 20:04:23
24 4 Tibro AIK P10 18 20:05:30
25 34 Mösarna 18 20:07:00
26 26 Hörnebo SK F04 1 18 20:07:03
27 55 Kultur & Fritid 17 20:01:28
28 23 Kommunrehab Skövde 17 20:01:42
29 49 Hälsan 17 20:02:09
30 9 T3 Tough Team 2 17 20:05:21
31 43 Baggebo 2 17 20:05:39
32 42 DOM DÄR! 17 20:07:10
33 56 Istrums SK friidrott 3 17 20:08:15
34 54 Tibro Hästsportklubb 16 20:01:18
35 28 Hörnebo SK F04 3 16 20:01:47
36 47 Ransbergs Skola 16 20:02:58
37 15 Tibro KK 4 16 20:03:21
38 50 Tibro OK 1 16 20:06:09
39 2 Tibro kommun, ekonomiavd. 16 20:07:07
40 18 HP Tibro P12 1 16 20:07:16
41 20 HP Tibro P12 3 16 20:08:02
42 3 SMEA 16 20:08:12
43 51 Tibro OK 2 15 20:01:03
44 44 Baggebo 1 15 20:02:07
45 19 HP Tibro P12 2 15 20:02:13
46 24 Centerpartiet Tibro 15 20:05:45
47 21 HP Tibro P12 Supporters / Ledare 15 20:05:52
48 6 STC Beach Fight 15 20:10:58
49 16 Tibro KK 5 14 20:01:21
50 7 Anton Springer 14 20:03:37
51 17 TEAM W 14 20:08:06
52 5 STC 1 13 20:00:36
53 10 T3 NinjaKids 13 20:01:11
54 41 Kristdemokraterna 13 20:02:32
55 40 IFK Skövde 70 + 13 20:07:21
56 22 Socialdemokraterna 10 20:06:56